Zeka e quan Kurtin “mjeshtër b*lesh”: As Vuçiqi nuk ia kish ngulë Kosovës më keq se Albini

Zeka e quan Kurtin “mjeshtër b*lesh”: As Vuçiqi nuk ia kish ngulë Kosovës më keq se Albini

Gazetari Milaim Zeka ka bërë një postim në profilin e tij në Facebook e në të cilin ka sulmuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin.

“Albin Kurti po tredhë kuaj,” e nis shkrimin e tij z. Zeka, që njihet për fjalorin e tij eksplicit.

Ai e ka quajtur kryeministrin “mjeshtër të boleve” [testikujve], duke e komentuar çështjen e marrëveshjes së targave.

“Çka ka rendesi per trushperlaret popullor, apo per ata qe jane bere kaps ne tru, qe kur u arrite kjo marreveshje me 2016, Albini e pati quajtur si “tradheti, turp, ligesi, poshtrim, nenshtrim, humbje te sovranitetit”!!!” – shkruan Zeka.

Statusi i plotë:

Albin Kurti po tredhe kuaj

Duke e tredhe ne tru nje pjese te madhe te shqiptareve, pas kesaje shperlarje te madhe te trurit, Albini ka fillu me tredhe kuaj, bashke me presidentin serb, Aleksander Vuqiçin.

Kishte pas qene njeri qe tredhte kuaj, edhe ky tipi, dy euro i shpenzonte, nje e fitonte. Nje dite, gruaja po i thote: O burre, na shkaterrove shtepine more njeri, nuk shkon ma keshtu.

Burri ia kthej: -E di moj gru, ama populli ashte me rendesi qe po me quan “ai tredhaqi”, me demek mjeshtri i boleve.

Keshtu doli kjo puna e targave. Çka ka rendesi per trushperlaret popullor, apo per ata qe jane bere kaps ne tru, qe kur u arrite kjo marreveshje me 2016, Albini e pati quajtur si “tradheti, turp, ligesi, poshtrim, nenshtrim, humbje te sovranitetit”!!!

Me pas shite Vuqiçi gjysmen e Serbise, a paret nga shitja me i pas perdore per me ngule Kosoven, nuk e kish ngule ma keq dhe ma rende se sa Albini.

A thu ne renditjen e Albinit, dialogu ku po na mbetet?! Me duket para nr 1!

Lajme