Si humba 23 kg në 8 javë përmes këtyre metodave bio

Si humba 23 kg në 8 javë përmes këtyre metodave bio

Valentina Kapurani – Unë shkruaj libra udhëtimesh dhe gatimesh. Përshëndetje për ju të dashur! Më kërkuat t’ju tregoja mbi metodën me të cilën humba peshë. E vërteta është se disa muaj më parë, para lindjes së djalit tim të dytë Aron, vuaja nga një mbipeshë e lehtë. Pas lindjes madje isha bërë si një fuçi, me një mbipeshë që arriti mbi 30 kg. Nuk mund të shikoja veten në pasqyrë, punoja tërë ditën në zyrë, jeta ime private ishte një rrëmujë. Gjithçka ishte kundër meje. Por një ditë, pasi u zgjova përsëri me një humor të keq, vendosa të dobësohem me çdo kusht.

Çdo ditë punoj si llogaritare dhe si hobi kujdesem për një blog. Unë jam 163 cm e gjatë dhe 3 muaj më parë kam peshuar 87 kg, tani kam 51 kg, nuk kam pse të shqetësohem për atë që ha, sepse mund të mbaj një peshë të qëndrueshme pa aktivitet fizik.

Ju nuk duhet të jeni një nutricionist për të humbur peshë në mënyrë efektive. Kjo metodë është më e mirë dhe mund ta aplikoni pa vizita dhe dieta të shtrenjta që ju marrin kohë dhe para.

Kam vuajtur nga një tiroide e zmadhuar dhe metabolizmi im ishte veçanërisht i ngadaltë, kështu që ishte praktikisht e pamundur të humbja kilet e tepërta. Nuk doja të shpenzoja një pasuri të madhe në liposuksion dhe vendosa të gjej një metodë efektive të humbjes së peshës.

Unë kam provuar produkte të ndryshëm të reklamuar në televizion dhe çdo çaj dobësues të disponueshëm në dyqane. Fatkeqësisht prodhuesit bënë premtime të mëdha, por rezultatet e dietës ishin të dobëta. Gjithashtu mendoj se kam provuar çdo dietë të mundshme, përfshirë Dukan, DASH, Paleo dhe dietën e lakrës. Edhe pse më ndihmuan të humbja disa kile, për fat të keq unë gjithmonë u ktheva në peshën origjinale.

Tani jam e vetëdijshëme për faktin se, kur zgjedhni një metodë dobësimi, duhet t’u kushtoni vëmendje këtyre katër elementeve, sepse nëse ato mungojnë ne mund të kemi probleme serioze duke humbur kilogramët e tepërt. Një metodë e dobësimit duhet të:

  • Përshpejtojë metabolizmin (me të paktën 70%) dhe eleminojë toksinat nga zorra – toksinat bllokojnë procesin e humbjes së peshës dhe ju bëjnë të ndiheni të lodhur dhe të trishtuar.
  • Vendosja e trupit në modalitetin e shëndetshëm të humbjes së peshës – mos përdorni kurrë metoda të tilla si vezët e shiritave – mos harroni se doni të kujdeseni për shëndetin tuaj.
  • Ulni madhësinë e gungave të dhjamit dhe celulitit në pikat kyçe – në bark, kofshë dhe vithe – dhe siguroni humbje të vazhdueshme të peshës me kalimin e kohës.
  • Mbajini muskujt aktiv edhe kur flini për një efekt të menjëhershëm.

Lajme