Ka filluar seanca e përbashkët e bisedimeve ndërmjet ministrit të Jashtëm rus Sergej Lavrov dhe homologut të tij turk Mevlut Çavusoglu.
“Ne do të punojmë, për shkak të marrëdhënieve tona të mira me Rusinë dhe Ukrainën, për të gjetur zgjidhje për krizën”, tha ministri i Jashtëm turk Mevlut Cavusoglu.

By Admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You cannot copy content of this page