Një tërmet me magnitudë 7.3 goditi rajonin Tohoku në Japoninë verilindore. Është lëshuar paralajmërimi për cunami.

Një tërmet me magnitudë 7.3 goditi rajonin Tohoku në Japoninë verilindore. Është lëshuar paralajmërimi për cunami.
Sipas Agjencisë Meteorologjike të Japonisë (JMA), një tërmet me magnitudë 7.3 është vërejtur në orën 23:36 me orën lokale në një thellësi prej 60 kilometrash nga brigjet e Miyagi dhe provincës Fukushima në Japoninë verilindore.
Është raportuar se rreth 2 milionë shtëpi kanë mbetur pa energji elektrike për shkak të tërmetit në Japoni

By Admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You cannot copy content of this page