Qindra ukrainas u mblodhën në sheshin në #Herson, #Ukrainë, për të protestuar kundër Rusisë. #Ushtarët rusë në qytet u shfaqën gjatë demonstratës dhe vëzhguan ukrainasit nga larg. Të shtëna armësh u dëgjuan ndërsa disa nga demonstruesit marshuan pranë ushtarëve. Në pamjet e regjistruara me celular, shihej se ushtarët rusë në mjete të blinduara hapën zjarr në ajër dhe u larguan nga zona.

By Admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.