Dridhje të tokës janë ndjerë mbrëmjen e sotme në territorin e Maqedonisë së Veriut, përcjell TV21. Kjo pasi një tërmet prej 6.0 shkallëve sipas Rihterit ka goditur Strupiçin në Bosnje dhe Hercegovinë. Tërmeti në Bosnje dhe Hercegovinë është regjistruar në ora 23:07. Dridhjet e tokës raportohet se janë ndjerë edhe në rajon, gjegjësisht në Kosovë dhe Shqipëri.

By Admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You cannot copy content of this page