Koreja e Veriut ka testuar disa raketa në një kohë kur e gjith bota po perjeton nje tension nga lufta qe po zhvillohet tani..
Që nga fillimi i këtij viti, Uashingtoni dhe Seuli kanë konfirmuar se qyteti Phenian i Kores se Veriut ka kryer 10 teste të mëdha armësh, duke përfshirë dy që Koreja e Veriut i përshkroi si lëshim të satelitëve zbulues dhe teste të sistemit të saj ICBM.

By Admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You cannot copy content of this page