Tërmeti me magnitudë 5.2 goditi qytetin Puturge në provincën Malatya në orën 17:02 me orën lokale (1402 GMT), tha Drejtoria e Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave të Turqisë (AFAD). Lëkundjet u regjistruan në një thellësi prej 6.7 kilometrash.

“Ne nuk kemi marrë asnjë raport negativ deri më tani. Ekipet tona vazhdojnë aktivitetet e tyre të skanimit në terren”, tha kryetari i Malatyas, Aydin Barus për Anadolu Agency.

By Admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You cannot copy content of this page