Një autobus që transportonte refugjatë ukrainas është aksidentuar në orët e para të mëngjesit në Itali, duke i marrë jetën njërit prej tyre.

Si të mos mjaftonte lufta në Ukrainë, këta refugjatë kanë parë tmerrin me sy pikërisht sapo po mbërrinin në destinacionin e tyre në qytetin e Forlisë.

Shkaqet e aksidentit janë ende paqarta, ndërkohë që të lënduar kanë mbetur dhe shumë refugjatë të tjerë që kanë marrë ndihmën e parë dhe ndodhen jashtë rrezikut.

By Admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You cannot copy content of this page