Mediat ukrainase raportuan një shpërthim dhe tym që po ngrihej në veri të Kievit.
Kryetari i bashkisë së Lviv tha se raketat ruse goditën një fabrikë të mirëmbajtjes së avionëve, duke shkatërruar ndërtesën pa shkaktuar asnjë viktimë. Rusia ka vendosur një zonë ndalim-fluturimi mbi rajonin Donbass të Ukrainës.

By Admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.