Erërat e forta që goditën Xhaminë e Madhe në Mekë, zbuluan një nga sekretet e Qabesë së Shenjtë, e cila është e mbuluar nga fustani i saj i famshëm i zi i praruar, i cili fluturoi nga era, duke zbuluar muret e Shtëpisë së Shenjtë të Zotit në një skenë të rrallë.
,Këto efekte tërhoqën vëmendjen e shumë njerëzve që shikuan fotot dhe videot e shumta të Qabes së Shenjtë, me pamjen e saj të rrallë pa perde, kështu që shumë pyetje vërtiteshin rreth historisë së derës se fshehte e cila u zbulua pasi era hoqi mbulesen e Qabes, por ende nuk dihet se ciles koh i perkiste ajo der ose per cfar u shfritzua shiko pamjet me posht

By Admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.